Proč pracovat ve školce
Otázky dětí,  Učitelky ze školky

Paní učitelko, proč pracujete ve školce?

Tuto jednoduchou otázku mi před pár týdny položil pětiletý chlapeček ze školky. Díval se na mě přitom svýma obrovskýma modrýma očima a zvědavě čekal na odpověď. Dlouho jsem neváhala a hned mu odpověděla: „Protože mě to moc baví.”

 

Taky mi to dává v životě smysl

 

Nedovedu si představit pracovat s tolika malými dětmi, aniž by mě to těšilo.

 

Vím, že jsem součástí dětství mnoha dětí. Že záleží na tom, jak a k čemu děti povedu, čím je inspiruji a co je naučím. Já od nich na druhou stranu získávám množství uvědomění, která mi přichází skrze jejich vnímání světa.

 

Pokud zrovna ztrácíte motivaci k práci ve školce, získejte ji zpět. Mrkněte, co pro vás mám ⇒ Motivační kartičky

 

 

 

Co mě baví ve školce?

  • každý den zažiji něco NOVÉHO
  • jsem často v POHYBU
  • děti mě vrací do vlastního DĚTSTVÍ
  • chodím ven, běhám, skáču, HRAJU SI
  • povídám si a NASLOUCHÁM
  • tvořím, zpívám, TANCUJU

 

Jak jsem našla smysl ve své práci?

Nikdy by mě nenapadlo, že budu učitelkou ve školce. Když pominu období svého dětství, kdy jsem si hrála na školku se svými plyšáky, nikdy jindy mi ten nápad nepřišel na mysl. Moje studijní i profesní cesty se ubíraly jiným směrem. Nebo spíš směry. Hledala jsem, co by mě bavilo, pracovala jsem, studovala, vyráběla šperky, žila krátce v Anglii,…

 

A pak se jednoho dne stalo…

 

…že holka s vysokou školou a praxí v kanceláři, zamířila místo na doktorské studium sociologie na střední pedagogickou školu, opustila korporát a vydala se žít svůj sen do školky… 🙂 Ale o tom zas někdy příště…

 

A PROČ pracujete ve školce vy milé kolegyňky? 😉

 

Našla jsem svoje poslání v práci s dětmi a pomáhám tento svět přiblížit dospělým, kteří už zapomněli, že byli kdysi taky dětmi. Baví mě to, naplňuje a otevírá mi to nové obzory. Miluji tvůrčí proces - s dětmi i na tomto webu www.skolka-online.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *