Jak odpočívat
Inspirováno dětmi

Omalovánky jsou jen pro děti. Nebo ne?

Chodila jsem kolem nich dlouho. Nejdřív jsem si říkala: „No jo zábava ideální pro děti.” Pak se začalo mluvit o tom, jak je to skvělé i pro dospěláky. A já si zas pomyslela: „No dobře. Je to taková kreativnější alternativa oproti křížovkám pro seniory.”

 

A pak se stalo, že jsem si je jednoho dne taky koupila

Ano řeč je o omalovánkách pro dospělé. Ty „moje” jsou navíc obohaceny o motivační citáty, které rozhodly. Však co, přečtu si je a vymalovávat můžu a nemusím, říkala jsem si.

 

 

Pastelky všude, kam se podíváš

Stalo se to jednoho večera. Vzala jsem do ruky pastelky a intuitivně jsem začala vymalovávat. Že se teda jako vrátím do svých dětských let (ostatně s tím nemám žádný problém 🙂 ). A najednou to nešlo zastavit. Brala jsem si pastelku za pastelkou a byla úplně ponořená do té činnosti.

 

Nepotřebovala jsem mluvit, přemýšlet, řešit brouky v hlavě nebo někde na stěně.

 

Prostě jsem jen vymalovávala a vymalovávala. (Podobně jako Forest Gump, který běžel a běžel… 🙂 ) Před očima se mi postupně vyjevoval obraz. Ten obraz mohl mít tisíc podob a toto byla jedna z nich. Ta moje.

 

 

Tvořím – tedy jsem

Kdo mě zná, ví že kreativitu miluju (to snad ani jako učitelka ve školce nemůžu mít jinak… 😉 ), takže to není zas tak nic zvláštního, že jsem propadla těmto omalovánkám. Ale ony mi dávají ještě něco jiného.

 

Když vymalovávám…

  • jsem myšlenkami teď a tady
  • nevnímám čas, jen barvy, tvary a pocity
  • jsem sama (se) sebou – v klidu, v pohodě, v harmonii
  • je to jako určitý druh meditace, kdy se vaše mysl soustředí jen na přítomný okamžik
  • a já už chápu, co na tom ty děti mají, že je to tak baví

 

Co jsem tím chtěla říct?

Přesně to, co bylo napsáno výše 🙂

A taky to, že vás chci podpořit, abyste se nebáli zkusit něco nového, byť si zprvu myslíte, že už jste na to staří. Že se to k vám nehodí. A že co by na to řekli ostatní dospělí, kdyby vás při tom viděli…

Mimochodem, pozoroval mě při tom můj přítel. Chvíli se díval, usmíval se a pak to dopadlo, jak to dopadlo… A já myslím, že skvěle 🙂 Měli jsme pak moc hezký večer…

 

 

Našla jsem svoje poslání v práci s dětmi a pomáhám tento svět přiblížit dospělým, kteří už zapomněli, že byli kdysi taky dětmi. Baví mě to, naplňuje a otevírá mi to nové obzory. Miluji tvůrčí proces - s dětmi i na tomto webu www.skolka-online.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *