Jak se stát chůvou v rodině
Chůva v akci

Dětské hřiště, vaše nové fitness

Marně jsem si lámala hlavu, jaké cviky zvolit na nohy. Aby to bylo rychlé, účinné a tak nějak se to dělo samo. Nejlépe v leže. Bohužel jsem na to nepřišla. A tak jsem zase vyrazila na svoje pravidelné hlídání dvou dětí s tím, že spojím dobré s užitečným a zase strávím celé jedno odpoledne venku na hřišti.

 

Kam se hrabou squaty

Kdo neví, o co se jedná, jednoduše vysvětlím. Jsou to cviky, co se obvykle cvičí v aerobicu. Stojíte vzpřímeně, nohy mírně od sebe a jdete do podřepu, ale ne až k zemi. Zdatnější k tomu můžou přidat výskoky. Přiznám se, že tyto cviky mě nikdy nebavily. Škoda. Kde já bych byla bývala, kdybych byla …cvičila, nejedla sladký, nejedla sladký večer… ale to už je jiný příběh.

 

Pojď se se mnou houpat

Nevím proč se děti rády houpou s dospěláky. Martínkovy oči jsou ale neúprosné a tak jdu. „Sedni si na houpačku a ať to pořádně drncá.” Rozkaz zněl jasně. Teda přání toho malého kluka. A tak se nohama odrážím od země, letím nahoru a zase dolů.

Náš váhový nepoměr mi dává zabrat. Po chvilce houpání přestávám cítit nohy. Ne, vlastně je cítím až moc. Stehna mě bolí a já se snažím s křečovitým úsměvem přesvědčit Martínka, že houpání s kolemjdoucí holčičkou bude určitě lepší.

 

„Ne, houpej ještě. A víc.”

 

Je šťastný jak blecha a já právě udělala asi sto squatů s výskokem za minutu. Rychlé, účinné a dělo se to skoro samo. Druhý den to pěkně cítím. Ještě, že mám hlídání jen jednou týdně. Častější návštěva pískoviště by mě zničila 😀

 

Jak si udržujete kondičku vy? 😉

 

Našla jsem svoje poslání v práci s dětmi a pomáhám tento svět přiblížit dospělým, kteří už zapomněli, že byli kdysi taky dětmi. Baví mě to, naplňuje a otevírá mi to nové obzory. Miluji tvůrčí proces - s dětmi i na tomto webu www.skolka-online.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *