Osobní rozvoj

Koho byste pozvali na kouzelnou lavičku VY?

Pojďme si dnes tak trochu zakouzlit. Víkend, dovolená nebo vaše chvilka volna je k tomu ideální okamžik. Zavřete oči a představte si, že existuje kouzelná lavička pro dva. Jedno místo je pro vás a druhé můžete nabídnout komukoliv z této planety.

 

JE ÚPLNĚ JEDNO, jestli je to běloch, černoch, politik, herečka, někdo z vaší rodiny…  Nemusíte ani řešit, kde žije nebo jestli mluví stejnou řečí jako vy. Dokonce nezáleží ani na tom, jestli ještě žije nebo ne. Pozvat můžete KOHOKOLIV. Je to pouze na vás.

 

 

Pokud máte problém naladit se na tyto myšlenky, protože rozum vám velí:

 

„Žádná taková lavička neexistuje a kouzlům už dávno nevěřím…”

 

zkuste o pomoc požádat (svoje) děti. Oni možná ještě na kouzla věří a rádi vás to znovu naučí.

 

K čemu to tedy vlastně je?

Robin S. Sharma ve své knížce Kdo bude plakat, až tady nebudeš? inspiruje k sepsání seznamu svých ideálních sousedů. Můžete tam taky zahrnout kohokoliv, kdo vás napadne.

 

Kouzelná lavička je jednodušší v tom, že nemusíte řešit, zda chcete toho člověka potkávat každý den, jestli vás nebude „rušit“ svým životním stylem a podobně.

 

Stačí tedy jenom zavřít na chvilku oči a pozvat ve své mysli „vašeho“ člověka na lavičku. Kdo by to vlastně byl a PROČ? Komu jste něco neřekli a chtěli nebo jste se nestihli na něco zeptat? Možná vás zajímá něčí pohled na svět nebo na vaši situaci. Anebo byste prostě jen chtěli chvilku s tím člověkem posedět. Prostě S NÍM BÝT.

 

Možná budete sami překvapeni, jací lidé vás přitahují, kdo vás inspiruje a kdo vám chybí. Nebo taky to, že vás v první chvíli nikdo nenapadá.

 

V čem vám to pomůže?

Věřím tomu, že svoji realitu si vytváříme vlastními myšlenkami. Nehledejte v tom prosím něco mystického nebo nadpřirozeného. Prostě na co myslím, to si k sobě v životě přitahuji. Mně to funguje celkem dokonale.

Svojí myšlenkou se tak můžete snadno a rychle přenést k člověku, ke kterému chcete. Můžete si s ním „pohovořit“ nebo taky ne. Pokud je to někdo, kdo stále žije, může vám to pomoci rozhodnout se, že mu napíšete nebo zavoláte.

Pokud je to mediálně známá osoba, třeba si koupíte její knihu nebo životopis (a nebo jí také napíšete…). Nebo vás to může inspirovat k hlubšímu hledání odpovědí na vaše otázky. Rozhodně to podpoří vaši představivost a kreativitu. A POZNÁTE LÉPE SAMI SEBE.

 

Koho bych pozvala na kouzelnou lavičku já?

Původně jsem tu měla napsaný seznam několika známých žen a mužů, mezi nimi například princeznu Dianu, Agathu Christie nebo Tomáše Kluse. Ale neznám je. Znám jenom jejich mediální obraz, takže vlastně ani nevím, na co přesně bych se jich zeptala.

Lákalo by mě pozvat „obyčejné“ lidi z minulosti, aby mi řekli, jak žili. Jaké měli radosti, starosti a hodnoty. Na co se těšili a jak prožívali svůj život. A asi bych chtěla vidět svoje předky třeba až z 15. století.

Pravděpodobně by se na té lavičce objevil taky někdo z mých bývalých lásek…

 

 

A ROZHODNĚ bych na tu lavičku pozvala obě svoje babičky, abych s nimi zase na chvilku JENOM BYLA.

 

P.S. Zajímalo by mě, koho by si na kouzelnou lavičku pozvali vaše děti… 🙂

 

Našla jsem svoje poslání v práci s dětmi a pomáhám tento svět přiblížit dospělým, kteří už zapomněli, že byli kdysi taky dětmi. Baví mě to, naplňuje a otevírá mi to nové obzory. Miluji tvůrčí proces - s dětmi i na tomto webu www.skolka-online.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *